איך לאתר ולאטום דליפה של אוויר בבית

לפעמים אנשים לא יכולים לממן איש מקצוע בתחום האיטום כדי שיאטום להם את הבית בפני דליפת מיזוג האוויר. במאמר הזה אתם תקבלו כמה צעדים שאתם יכולים ליישם בעצמכם, על מנת לטפל בדליפת מיזוג האוויר - מה שיתבטא בסופו של דבר בצריכה מוזלת יותר של אנרגיה = חיסכון כספי.

 

סטטיסטיקות מראות שבערך 20% מחשבון החשמל שלנו הם בגלל דליפות של מיזוג אוויר שלא מטופלות. איתור ואיטום דליפות אוויר על ידי טכניקות פשוטות יחסכו לכם כסף בטווח הארוך. דליפות אוויר אחרות עשויות להיות יותר מורכבות, אך עדיין שווה מאוד לאטום אותם אפילו אם זה דורש איש מקצוע.העלויות של עבודת איטום אוויר, משולמות בדרך כלל בחזרה תוך כמה שנים.

 

בנוסף לעובדה שתחסוך בכסך בזה שתאטום את ביתך, זה גם יעזור במניעת חדירת חיות וחרקים וגם אבק ולכלוך מבחוץ.

 

איך לבדוק אם יש דליפות אוויר

הדבר הראשון שצריך לעשות זה ליצור לחץ אוויר בתוך הבית. אחרי שעושים את זה, אפשר לעשות בדיקות שונות לאיתור דליפות האוויר. אני יודע שזה נשמע קצת מורכב, אבל תישארו איתי עוד קצת :)

 

יש שלושה צעדים פשוטים שצריך לעשות כדי להפיק את הלחץ אוויר בצורה טובה:

  1. תסגור את כל החלונות והדלתות בבית. זה צעד חשוב מאוד, אז תוודא שאתה לא מפספס אף דלת/חלון.

  2. הצעד הבא זה לכבות את כל המזגנים או התנורים הדלוקים.

  3. הצעד האחרון זה להפעיל מאווררי חום או מכשירי ייבוש למיניהם (כמו מייבש שיער). אם אתם מסתבכים עם הצעד הזה, אז פשוט תשימו מאוור גדול מול חלון, תפתחו את החלון ותוודאו שהמאוורר מנתב את האוויר מהבית החוצה.

איך לאתר את דליפות האוויר

עכשיו החלק הכיפי מתחיל. אתה תוכל לזהות את דליפות האוויר באמצעות אחת הדרכים הבאות:

 

  1. שיטת מקל הקטורת היא בדרך כלל האפקטיבית ביותר. תדליק את הקטורת ותקרב את זה לאזורים שאתה חושב שיש דליפת אוויר. העשן של הקטורת תישאב למקומות שבהם יש דליפת אוויר

  2. השיטה הבאה זה רק לחלונות ודלתות. אתה תצטרך חתיכת נייר. תסגור ותפתח את כל החלונות והדלתות בבית כשאתה שם את חתיכת הדף בין לבין. אם אתה מצליח להחליק את הדך פנימה והחוצה בלי שהוא יקרע, אז כנראה שיש שם דליפת אוויר.

  3. לשיטה האחרונה אין צורך ביצירת הלחץ אוויר שהסברתי אליו. את השיטה הזאת הכי טוב לעשות בחושך. כל מה שאתה צריך זה פנס וחבר. מה שאתה אמור לעשות זה להסתובב בבית ובכל מקום שאתה חודש שיש בוק דליפת אוויר, תכוון את הפנס עליו ותתאם עם החבר שלך שהוא מתואם איתך בצד השני של הקיר על ידי זה שאם הוא יראה קרן אור בצד השני של הקיר, זה אומר שיש דליפה.

מקווה שעזרנו לכם,

אלבס איטומן בע"מ

צ'לנוב 53  , תל אביב

א. איטומן בע"מ

משרד: 03-5182008

פקס: 03-6814060

שעות פעילות משרד:

ימים א-ה - 08:00-14:00

© 2016 כל הזכויות שמורות לאלבס איטומן בע"מ.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now